ATmega48/88/168 razvojni sistem
Ovo je razvojni sistem raznolikih mogućnosti za AVR mikrokontrolere ATmega48/88/168. Dobar je za testiranje i debagovanje programa. Ima mnogo ugrađenih periferija povezanih sa mikrokontrolerom. ATmega mikrokontrolere proizvodi firma ATMEL i oni imaju razne mogućnosti: I/O, tajmere, PWM generatore, ADC, RS232, TWI, SPI, analogni komparator, oscilator, EEPROM. Ovi mikrokontroleri imaju puno mogućnosti, laki su za programiranje i jednostavni za upotrebu, što je i bio osnovni razlog za pravljenje razvojnog sistema za njih.
1. ATmega AVR mikrokontrolera u DIP28 pakovanju
Eksterni kristal X1 je moguće izvaditi i menjati. Ukoliko se koristi unutrašnji oscilator, tada se pinovi PB6 i PB7 povezuju sa konektorom porta B.
Mikrokontroler je moguće resetovati pritiskanjem tastera S1.
2. Portovi B, C, D
3. Napajanje od 5V
4. Četiri LED diode
Četiri zelene LED diode je moguće spojiti na port D pomoću džampera JMP6-9.
5. Četiri tastera
Četiri tastera su spojeni na port B.
6. Piezo element
Piezo zvučnik je moguće povezati na pin PB1 pomoću džampera JMP5.
7. ADC mogućnosti
8. Potenciometar
Za simulaciju različitih ADC ulaznih napona trimer R1 može biti povezan sa PC1 preko džampera JMP12
9. Temperaturni senzori
10. RS232

11. Konfiguracioni konektor
Konfiguracioni konektor dozvoljava povezivanje različitih I/O pinova mikrokontrolera sa RS232 linijom ili sa screw teminalom.
12. Screw terminal
Screw terminal omogućava jednostavno povezivanje sa mikrokontrolerom.
13. ISP
Autor ovog projekta je Miroslav Batek.
Ukoliko imate pitanja vezana za realizaciju ovog projekta možete ga kontaktirati putem njegove e-mail adrese : Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.
a detaljnije ovaj i druge autorove projekte možete pogledati na njegovoj blog stranici: http://diy4fun.blogspot.com/
